PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2017 zakończony

W pierwszej połowie czerwca 2018 roku Bank Żywności w Kutnie zakończył realizację rozpoczętego we wrześniu ubiegłego roku programu pomocy żywnościowej PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2017. Program był realizowany we współpracy z Bankiem Żywności w Łodzi, a w zakresie kwalifikowania osób oraz prowadzenia działań towarzyszących z MOPS Kutno. Program był skierowany do osób potrzebujących, o niskich dochodach zakwalifikowanych do pomocy żywnościowej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie. Wydawane były następujące produkty: makaron jajeczny, makaron kukurydziany,ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, cukier biały, olej rzepakowy, buraczki wiórki, kasza, miód oraz kabanosy wieprzowe. Łącznie 21 produktów. Z pomocy żywnościowej skorzystało 1539 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Wydaliśmy osobom potrzebującym żywność o łącznej wadze 77 742 kg, co stanowi wartość 384 612,11 zł. W ramach Podprogramu 2017 nasi podopieczni, korzystający z pomocy żywnościowej uczestniczyli w działaniach towarzyszących. W ramach tych działań zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne o tematyce żywieniowej, w których wzięło udział ponad 60 osób.
Serdecznie dziękujemy Bankowi Żywności w Łodzi, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kutnie, pracownikom, wolontariuszom oraz członkom stowarzyszenia za aktywny udział i pomoc w realizacji Podprogramu 2017.
Obecnie stowarzyszenie rozpoczęło przygotowania do realizacji programu pomocy żywnościowej w ramach Podprogramu 2018. Wkrótce więcej informacji.

Zarząd Stowarzyszenia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.